پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه دشمن برای رسیدن به اهداف خود از فضای سایبر و مجازی استفاده می‌کند، گفت: هدف دشمن در جنگ نرم، آینده سازی است.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در یادواره شهدای مدافع حرم که با عنوان «مجاوران کریمه، مدافعان عقیله» در مجتمع امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اظهار داشت: زمانی که شیپور جنگ نواخته شد و رژیم بعثی عراق با نیروهای مکانیزه و مجهز خود مرزهای ما را مورد حمله قرار داد و امام راحل از جماران فرمان «هل مِن ناصر یَنصُرُنی» سر داد ملت ایران همه لبیک گفتند، راهی جبهه‌ها شدند و از ولایت و دین تا پای جان حراست کردند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان با بیان اینکه شرایط ابتدای جنگ بسیار حساس بود، گفت: از یک طرف تازه انقلاب شده بود و از طرف دیگر عمده نیروهای مسلح ما درگیر مقابله با ضد انقلاب در شمال غرب و گروهک‌ها در داخل بودند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ، افزود: انقلاب اسلامی ایران کاری کرد که امروز دارای قدرت جهانی شده‌ایم و نهالی که امام کاشتند به یک درخت تنومند تبدیل شد که جهان بشریت می‌تواند از میوه آن استفاده کند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان با بیان اینکه در جنگ با عراق در واقع ما با تمام دنیا می‌جنگیدیم و استکبار غرب و شرق از صدام حمایت می‌کرد، ادامه داد: جنگ‌های قرن بیستم را اگر مرور کنیم می‌بینیم یک طرف آمریکا و یک طرف شوروی بوده است اما در جنگ ما با عراق هردوی آن‌ها در کنار هم و پشت سر صدام قرار گرفتند و اکثر کشورها او را حمایت می‌کردند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان تصریح کرد: با هدایت‌های امام راحل و فداکاری‌های نیروهای مسلح و حمایت ملت در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و تو دهنی سنگینی به استکبار جهانی زدیم.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان به بیداری اسلامی اشاره کرد و افزود: آمریکا خواب از چشمانش ربوده شده و پس از تحلیل‌های فراوان نهایت به دو راهکار رسیده است که باید یک سری اقدامات سخت افزاری و یک سری اقدامات نرم افزاری را انجام دهد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان این فرمانده ارشد نظامی کشور توضیح داد: آن‌ها شخصی را که در یکی از معاونت‌های مهم سازمان خود و رئیس بخش شیعه شناسی بود را با مبلغ هنگفت مأمور کردند تا نقاط قوت و ضعف شیعه را شناسایی و در اختارشان قرار دهد.

تأسیس مدارس وهابی در سراسر جهان توسط دشمنان

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان گفت: یکی دیگر از اقدامات دشمن تأسیس مدارس وهابی در سراسر جهان و جذب جوانان بوده است که داعشی‌ها خروجی همین مدارس هستند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان با بیان اینکه استکبار حادثه ۱۱ سپتامبر را با پول عربستان ایجاد کرد که بهانه‌ای شد تا به منطقه غرب آسیا و خاورمیانه لشگر کشی کنند، عنوان کرد: هدف اصلی آمریکا از حضور در این منطقه مقابله با جمهوری اسلامی ایران بود.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان افزود: وقتی دشمن مؤلفه‌های قدرت چون رهبری خردمند، نیروهای آماده و ملیت ولایت مدار که پشت رهبر خود ایستاده‌اند را مشاهده کرد نتوانست هدف خود را نهایی کند و ۱۳ سال پشت مرزهای ما ماند و در نهایت ناچار شد منطقه را ترک کند و راهبرد جدید خود را تعریف نماید.

جانشین سابق فرمانده کل ارتش امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ، با بیان راهبرد جدید دشمن تحت عنوان جنگ ترکیبی، ابراز داشت: دشمن تصمیم گرفت تا از همه اهرم‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی و بازرگانی استفاده کند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات که وزیر امور خارجه آمریکا آن را اعلام کرد طرح خاورمیانه بزرگ بود که کشورهای منطقه را به چند قسمت تقسیم کنند و داعش در این میان نقش ویروس را بازی می‌کرد.

توطئه‌های دشمن با هدایت‌های فرمانده کل قوا نقش بر آب می‌شود

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان تصریح کرد: توطئه‌های دشمن یکی پس از دیگری برای مقابله با جهان اسلام در حال شکل‌گیری است که با هدایت‌های مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا این توطئه‌ها نقش بر آب می‌شوند؛ امروز جهان اسلام دستانشان در دست هم است که در نبردهای عراق و نبرد جوانان با گروه‌های تروریستی قابل مشاهده بود.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان با بیان اینکه یکی از اقدامات دشمن که در جنگ ترکیبی علیه جوانان استفاده می‌کند جنگ نرم است، گفت: دشمن از فضای سایبر و فضای مجازی استفاده می‌کند تا به اهدافش برسد که یکی از اهدافش در به کارگیری جنگ نرم آینده سازی است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ، با اشاره به اینکه همه باید مراقب باشیم و در این جنگ نرم شرکت کنیم، گفت: راه کار دیگر برای مقابله با ما حربه‌های اقتصادی است.

راه سعادت و سلامت در تبعیت از رهبری است

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان با بیان اینکه در این راه اولین مطلبی که ما را به منزل مقصود می‌رساند تبعیت از فرامین رهبری و فرمانده کل قوا است که همه باید گوش به فرمان ایشان باشیم چرا که راه سعادت و سلامت در این است.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان  با بیان اینکه حفظ وحدت و همدلی بسیار مهم است، عنوان کرد: حضرت علی(ع) پرچم را به دست کسانی می‌سپردند که اهل بصیرت و صبر بودند و دوست و دشمن را تشخیص دهند و امروز ما که پرچم‌دار هستیم باید این مؤلفه‌ها را در خود تقویت کنیم.

در برابر تجاوزگران کوتاه نخواهیم آمد

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان  حضور پر شور ملت در صحنه‌ها را یکی از مؤلفه‌های نظام دانست و اظهار کرد: نیروهای مسلح مرزهای منطقه و فرا منطقه را رصد می‌کنند و متناسب با ظرفیت دشمن و تهدیدها ظرفیت‌ها را در خود تقویت می‌کنند؛ تمام حرکات دشمن را رصد و کارشناسان نظامی ما آن‌ها را تحلیل می‌کنند.

این مسئول نظامی، تصریح کرد: مطمئن باشید نیروهای مسلح ما هرگز غافلگیر نخواهند شد و اگر دشمن فکر تجاوز در سرش باشد قطعاً با پاسخ ما پشیمان می‌شود.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان گفت: ما اهل تجاوز و حمله اول نیستیم و به جهت بازدارندگی خود را تقویت می‌کنیم و هیچ‌گاه شروع کننده حمله نخواهیم بود اما در برابر تجاوزگران کوتاه نخواهیم آمد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...