پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
سخنگوی وزارت خارجه کشور:

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: فروشندگان سلاح های مرگبار به منطقه در جایگاهی نیستند که درباره توان دفاعی ایران قضاوت کنند.

قاسمی

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با تأکید بر حق مشروع و غیرقابل انکار کشورمان در دفاع از منافع ملی و صیانت از حریم امنیت ملی آن گفت: جمهوری اسلامی ایران به پیروی از آموزه های ملی و اسلامی در دفاع از خود و طبق اصول و اهداف مندرج در قانون اساسی بعنوان میثاق جاویدان مردم با جمهوری اسلامی ایران، ذرّه‌ای از حق مشروع خود برای تقویت توانمندی های دفاعی کشور چشم پوشی و عقب نشینی نکرده و همچنان با قدرت تمام، برنامه ها، اهداف و راهبردهای دفاعی مورد نیاز خود را بخصوص در زمینه توانمندی موشکی‌ پیگیری خواهد کرد.

قاسمی با اشاره به تجربیات گرانقدر و هزینه های گزاف تحمیل شده بر ملت و کشور ایران در چهار دهه اخیر، بخصوص جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعثی صدام علیه کشورمان، کودتا و مداخلات نظامی آشکار و پنهان قدرت‌های جهانی و مشخصاً ایالات متحده آمریکا، تبلیغات، جنگ روانی و تهدیدات مستمر سران رژیم اشغالگر علیه ملت ایران و فتنه ها و توطئه های گوناگون برخی از کشورهای منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران برای تأمین امنیت ملی و حفظ کیان کشور و دفاع از ملت خود منتظر اجازه هیچ کشوری نمی ماند و تجربه تلخ موشک‌باران شهرهای ایران در دوره جنگ تحمیلی و کشتار مردم بی دفاع خود را هیچگاه از یاد نخواهد برد.

​قاسمی سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تأکید کرد: تجربه چهل سال اخیر نشان می دهد دشمنان انقلاب و نظام و مردم ایران برای تضعیف و کاستن از توانمندی و بنیه دفاعی و امنیتی ایران تلاش بسیاری کرده اند و همواره در صدد برقراری نوعی موازنه نظامی نابرابر و نامتوازن علیه کشورمان هستند.

قاسمی تصریح کرد: یک ایران قدرتمند نه تنها برای ملت بزرگ ایران بلکه برای صلح و ثبات و امنیت منطقه بسیار مهم است. بی شک توانمندی ایران سبب خنثی شدن توطئه های دشمنان جهانی و منطقه ای خواهد شد و آنها را از ارتکاب هرگونه اقدام نابخردانه ای بازخواهد داشت.

قاسمی با یادآوری موشک‌باران و حملات هوایی وحشیانه رژیم صدام علیه شهرهای بی‌دفاع و مناطق مسکونی کشورمان در دوره جنگ تحمیلی هشت ساله گفت: ملت ایران هیچگاه بی‌تفاوتی و سکوت همراه با رضایت مدعیان امروز در برابر جنایات جنگی رژیم صدام در حمله به شهرها را فراموش نمی کند. مردم ایران به خوبی می‌دانند که چگونه ابرقدرت ها و قدرت‌های بزرگ ـ که امروز در برابر توان دفاعی موشکی ایران موضع‌گیری می‌کنند ـ در دوران جنگ تحمیلی چشم خود را بر روی حملات هوایی بی محابا و کشتار مردم بی گناه بستند و با دادن هواپیماهای جنگی مدرن و تقویت توان موشکی ارتش عراق با انواع موشک ها، در جنایات این رژیم شریک بودند و امروز بجای پاسخگویی صریح و شفاف به اشتباهات و خطاهای تاریخی خود، نگران توان موشکی ایران شده اند!

قاسمی افزود: باید به این زیاده خواهانی که تاریخ حوادث اخیر منطقه را به راحتی فراموش کرده اند گفت اگر توانمندی دفاعی ایران در دوره جنگ تحمیلی به اندازه امروز بود، چه بسا انسان های بیگناه بسیاری قربانی جنایات رژیم صدام نمی شدند و فرد دیکتاتوری مانند او نمی توانست مجموعه صلح و ثبات منطقه را دستخوش امیال غیرانسانی خود نماید.

قاسمی با تأکید بر ماهیت بازدارندگی توانمندی موشکی کشورمان تصریح کرد: سران رژیم های متجاوز و زورگو از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی به خوبی دریافته اند که یک ایران مقتدر و مستقل، زیر بار سلطه گری و زورگویی آنها نمی رود و در صورت انجام هرگونه اقدام نسنجیده با پاسخ قاطعی از سوی ایران مواجه خواهند شد.

قاسمی با اشاره مجدد به جنبه دفاعی توانمندی موشکی ایران و خطاب به کشورهای همسایه بخصوص کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: این توانمندی مسلماً موجب امنیت و ثبات و مانعی برای آنانی است که خوی و خصلت تجاوزگری دارند. جمهوری اسلامی ایران در صدها سال گذشته هیچگونه سابقه تجاوز به همسایگان و کشورهای منطقه را نداشته و نخواهد داشت و همواره در جهت صلح و امنیت منطقه تلاش نموده است و هر آنچه در این جنگ روانی توسط کشورهای خاصی علیه ایران مطرح می شود در ادامه همان سیاست ایران هراسی و به نوعی ایران ستیزی است.

سخنگوی وزارت خارجه قاسمی در پایان با ارجاع به سیاست تجاری سازی امنیت از سوی ایالات متحده و شیوه باج گیری دولت جدید آن از برخی کشورهای مرعوب گفت: آمریکا و برخی از کشورهای تولید و صادرکننده سلاح‌های مرگبار نمی توانند با فریبکاری، صدها میلیارد دلار تسلیحات ویران کننده به این منطقه حساس صادر و  همزمان در مورد توان دفاعی ایران قضاوت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 15 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...