پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
آیت‌الله جنتی عنوان کرد:

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: اینکه مردم صدای خود را بلند کنند حقی مسلم است اما باید این کار طبق موازین قانونی باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری

آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پس از صدر اسلام مسئله شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مطرح شد و خون این شهدا توانست انقلاب را به ثمر برساند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز که انقلاب به ما سپرده شده باید تمام جنبه‌های آن را حفظ و در مقابل تهدیدات با‌یستیم، افزود: باید بررسی کنیم در حال حاضر چه شرایطی داریم و تهدیدات پیش رو را مورد بررسی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: دشمن نمی‌تواند بپذیرد که یک نظام 40 سال در مقابل آن ایستاده و آبرویش‌ را برده پس هر کاری که بتواند برای نابودی آن انجام می‌دهد؛ من نگران چند سال آینده هستم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از امروز که در جشن سی و نهمین سالگرد انقلاب هستیم باید به مردم کشور برسیم، درد آن‌ها را بشنویم و خود را از مردم جدا نکنیم.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز وضعیت معیشتی‌ مردم بد است، گفت: من وقتی می‌خواهم غذا بخورم ناراحت هستم که چرا عده‌ای دستشان به دهنشان نمی‌رسد؛ مسئولین امروز دارند چه می‌کنند.

وی با بیان اینکه طبق فرموده امام علی(ع) همه بالا دستان باید فقیرانه زندگی کنند تا درد فقرا را بفهمند، افزود: اگر افراد بالا دستی جامعه درآمد سنگین داشته باشند، فقرا دق خواهند کرد.

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: ملت اگر ببینند وضعیت مسئولین با مردم یکی است شرایط را تحمل می‌کنند اما در غیر این صورت صدایشان بلند خواهد شد؛ در این صورت این حق آن‌هاست که صدای خود را بلند کنند اما این کار باید در چارچوب موازین قانونی باشد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این موضوع که چرا جلوی ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌ها گرفته نمی‌شود، افزود: می‌توان در جامعه کارهایی انجام داد؛ مردم اگر بفهمند واقعا‌ نمی‌توان کاری کرد حرف خاصی ندارند مانند پدری که فرزندانش می‌دانند که او فقیر است اما وقتی می‌شود کاری کرد باید وارد صحنه شد و گام‌های مهمی برداشت.

وی با اشاره به این موضوع که وزرا‌ وقتی از طریق صدا و سیما قصد دارند با مردم صحبت کنند باید صادقانه حرف بزنند که چه کاری را نمی‌توانند انجام دهند افزود: امروز در خیلی جهات به خصوص مسائل امنیتی کارهای زیادی شده اما از نظر معیشتی‌ وضعیت خوب نیست؛ مسئولین باید با مردم صحبت کنند تا مردم متوجه شوند کارهایی صورت گرفته است.

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری درباره اقدامات نهادها برای جشن چهل سالگی انقلاب گفت: امروز از همه توقع دارم همان‌گونه که در سایر صحنه‌ها مانند زلزله کرمانشاه وارد شدند به موضوع جشن چهل سالگی انقلاب نیز بپردازند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در مسئله چهل سالگی انقلاب ما با آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان طرف هستیم و آنها باید بفهمند که نه با یک دولت بلکه هشتاد میلیون ملت طرف هستند.

وی گفت: آن‌ها باید بفهمند ملت جمهوری اسلامی ایران همیشه در صحنه هستند که البته باید گفت مانند حماسه 9 دی مردم همیشه در صحنه هستند.

آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد:‌ امروز در بین دشمنان موضوع براندازی نظام مطرح است و باید این توطئه با حضور ملت خنثی شود.

انتهای پیام/

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...