پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
نماز عبادی سیاسی جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دستاوردهای مختلف انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون و پس از پشت سر گذاشتن بحران‌های مختلف، خود نشانه ای از کارآمدی نظام اسلامی ایران است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با بیان اینکه دشمن مانور می دهد که جمهوری اسلامی کارایی ندارد، اظهار داشت: من با مشاهده پیشرفت های انقلاب اسلامی در تمامی بحران‌ها و مقاطع زمانی، واقعاً کارایی جمهوری اسلامی را معجزه می دانم.
وی با اشاره به خطرات و بحران‌های انقلاب اسلامی از سال 1357 تا کنون، افزود: تحریم های اقتصادی، خرابکاری و کودتا، برپایی قائله ها، به شهادت رسیدن بزرگان کشور توسط منافقین و 8 سال جنگ تحمیلی از جمله بحران‌هایی است که انقلاب اسلامی به سلامت آن را پشت سر گذاشته است و اگر قدرت ایمانی حضرت امام(ره) نبود، سرنوشت دیگری رقم می خورد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه همین تداوم انقلاب اسلامی با این وجود همه خطرات، خود نشان از کارآمدی نظام اسلامی دارد، تصریح کرد: پشرفت های نظام اسلامی در بخش های مختلف از جمله فناوری هسته ای، فناوری فضایی، علوم پزشکی، نانو، سلول های بنیادین، ایجاد زیرساخت های فنی، مهندسی و صنعتی نشان دهنده کارآمدی نظام است.
وی با بیان اینکه با وجود همه کانال های ضد انقلاب، ارزش های انقلاب اسلامی به نسل دوم و سوم منتقل شده است، خاطرنشان کرد: صدها هزار نفر همانند شهید حججی و تمامی شهدای عزیز مدافع حرم، وجود دارند که در دنیا کم نظیر هستند، اینکه جوانانی تربیت شده اند که نه امام(ره) را دیده اند نه انقلاب و جنگ تحمیلی را، آیا این نشانه کارآمدی نظام نیست؟
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه امام راحل فرمودند هر زمان که دشمنیِ دشمن زیاد شد، بدانید خوب کار کرده اید، تصریح کرد: امیدوار هستیم تا کمبودها جبران شود، اشتباهات مدیریتی، گرانی، وجود دزدی و سایر مشکلات مخصوص این زمان نیست و ارتباطی با کارآمدی نظام ندارد.

زمینه سازی حکومت امام زمان(عج)، کار دشواری است
وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) گفت: آن حضرت می فرمایند: جمعی از انسان های مشرق زمین قیام می کنند تا زمینه را برای حکومت حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه) آماده سازند، امیدوار هستیم که همه ما از این جمع باشیم و زمینه را برای ظهور حضرت فراهم کنیم، البته کار سنگینی است.
امام جمعه اصفهان بیان کرد: ماه بهمن، ماه عزیزی است که در آن امام بعد از 14 سال تبعید، در 12 بهمن 1357 به کشور بازگشتند و نشاطی وصف ناشدنی را برای مردم به وجود آوردند.
وی با بیان اینکه استقبال مردم از امام خمینی(ره) وصف کردنی نیست، عنوان کرد: 36 کلیومتر راه از فرودگاه تا بهشت زهرا جای سوزن انداختن نبود، تخمین زده شد که حدود 8 میلیون از شهرهای مختلف همچون قم و اصفهان برای استقبال آمده بودند.
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: تشکیل دولت موقت انقلاب اسلامی به دستور امام راحل در 15 بهمن، اعلام همبستگی نیروی هوایی با انقلاب در 19 بهمن، حمله مزدوران گارد شاهنشاهی به نیروی هوایی و کمک مردم به نیروی هوایی در 20 بهمن از جمله مناسبت ها و وقایع دهه فجر است.
وی افزود: در شب 21 بهمن، دولت ملعون بختیار، دستور حکومت نظامی داد، آنان قصد داشتند شهر را خلوت کنند تا امام(ره) را دستگیر کنند، در آن زمان، مرحوم آیت الله طالقانی به دستور امام، از مردم خواست تا به خیابان ها بیایند و مردم این کار را کردند، در 22 بهمن نیز رژیم منحوس شاهنشاهی برچیده شد.

امیدواریم بساط سلطنت در دنیا برچیده شود
خطیب جمعه اصفهان ابراز کرد: امیدوار هستیم، بساط سلطنت در دنیا برچیده شود چراکه این کار سخیفی است که همچون عربستان سعودی، یک خانواده بر مردم حکومت کنند.
وی با بیان اینکه بر روی تابلوهای نصب شده با طرح لاله در شهر، نوشته شده «برای ایران»، خاطرنشان کرد: در این تابلوها ننوشته اند برای جمهوری اسلامی و یا برای ایران اسلامی، این کار اشتباهی است، هیچ شهیدی برای ایرانِ تنها به شهادت نرسیده است.
آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: اگر کشته شدن یک انسان برای قیامت و اطاعت از پروردگار نباشد و برای سرزمین کشته شود، سرزمین پس از مرگ او، فایده ای ندارد، البته سخن من به این معنا نیست که مردم وطن را دوست ندارند، بلکه انسان باید وطنش را دوست داشته باشد و وطن دوستی نشانه ایمان است اما نباید انسان فقط برای سرزمین بجنگند.

مردم به مناسبت دهه فجر، آتش به اختیار چراغانی کنند

وی با بیان اینکه مردم تا 22 بهمن به صورت آتش به اختیار چراغانی کنند، عنوان کرد: نگویید ایام فاطمیه است، هنوز دهه اول و دوم نیامده است، هنگام سرور است و بدون شک هنگام سرور حضرت زهرا(سلام الله علیها) نیز هست آنان خوشحال اند چراکه حکومتی که اسلام را پیاده می کند، برپا شده است؛ آرزوی انبیا و اولیا خدا این بوده که چنین حکومتی برپا شود که جوانان آن در راه خدا جان می دهند و خانواده های آنان اشک نمی ریزند.

 

اعمالتان را برای بهشت و نعمت های اخروی و الهی انجام دهید
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با سفارش بر رعایت تقوای الهی و ترک گناهان، گفت: امام علی(علیه السلام) فرمودند اعمالتان را برای بهشت و نعمت های اخروی و الهی انجام دهید، بدانید که دنیا به عنوان جایگاه زندگی خلق نشده، بلکه دنیا به عنوان محل گذر و کسب زاد و توشه آخرت برای شما خلق شده است.
وی با اشاره به عواملی که روی عقل انسان اثر می گذارد و گاهی مانع از تعقل و فکر کردن صحیح انسان می شود، ابراز کرد: امام علی(علیه السلام) درباره شناخت افراد فرمودند اگر کسی را نمی شناسید و می خواهید بدانید که انسان خوبی است یا خیر، نگاه کنید با چه کسانی معاشرت دارد، اگر دوستانش اهل دین هستند بدانید که او اهل دیانت است و در غیر این صورت اهل دین نیست. آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به تأثیرگذاری فرزند بر پدر و مادر گفت: امام علی(علیه السلام) فرمودند: زبیر(که با پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و امام علی(علیه السلام) خویشاوند بود)، با ما بود تا زمانی که فرزند نحسش عبدالله به دنیا آمد.
وی اشاره به داستان حضرت موسی(علیه السلام) و حضرت خضر در قرآن کریم اضافه کرد: گاهی خداوند، بچه را از دست پدر و مادر و گاهی پدر و مادر را از دست فرزند نجات می دهد تا گمراه نشوند، در داستان حضرت خضر، آن حضرت به دستور خداوند، غلامی را می کشد تا پدر و مادر مؤمن او، کافر نشوند، این داستان نشان می دهد که یک فرزند بد، چقدر در انسان تأثیر گذار است.
خطیب جمعه اصفهان با بیان اینکه بدون شک فرزند مؤمن، مطیع پدر است، گفت: امام علی(علیه السلام) می فرماید من هیچ گاه از خدا بچه زیبا نخواستم (نه اینکه بچه زیبا بد باشد) و نگفتم خدایا یک بچه خوش قامت به من بده بلکه گفتم خدایا بچه ای به من بده که مطیع تو باشد تا هنگامی که او را در حال اطاعت از خدا می بینم، مایه روشنی چشمم باشد.
وی عنوان کرد: ابوذر غفاری از پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) سئوال کرد که حق پدر بر فرزند چقدر است؟ آن حضرت فرمودند حق پدر این است که فرزند تا زمانی که پدر زنده است از او اطاعت کند، ابوذر درباره حق مادر سئوال کرد، آن حضرت فرمودند اگر فرزند تمام طول عمر و به تعداد باران هایی که بر روی زمین می بارد، به مادر خود خدمت کند، حتی یک لحظه از ناله های زایمان مادر را نمی تواند جبران کند.
آیت الله طباطبایی نژاد گفت: قرآن کریم درباره تأثیرگذاری فرزند بر پدر و مادر می فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید، مراقب باشید، مبادا فرزند و مال سبب شود تا از یاد خدا غافل بمانید که اگر اینگونه باشید و به بچه و مال دل ببندید، بدانید که خسارت دیده اید.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 20 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...