پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اجرای سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در گرو اصلاح ساختار سیستم بانکی کشور است، گفت: بازگشت سیستم بانکی کشور به فرهنگ قرض‌الحسنه و گسترش آن، گامی مهم برای بهبود وضعیت اقتصادي کشور است.

اقتصاد

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در گرو اصلاح ساختار سیستم بانکی کشور است، اظهار داشت: برای اجرای این سیاست ها به ویژه در حوزه اشتغالزایی لازم است تا سرمایه های مردمی در فعالیت های صنعتی و تولیدی به کار گرفته شود.
وی با بیان اینکه بازگشت به فرهنگ قرض‌الحسنه و گسترش آن، گامی مهم برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور به شمار می رود، افزود: یکی از اهداف جمهوری اسلامی گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه به ویژه در سیستم بانکی کشور است و ایجاد بانک های تخصصی در این حوزه نشان دهنده توجه به بانکداری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: بانک‌ها می‌توانند بخشی از سرمایه خود را در امور تولیدی و تجارت سرمایه‌گذاری کنند تا هزینه‌های آن ها تأمین شود؛ البته این کار در صورتی است که مردم پول‌های خود را به عنوان قرض در اختیار بانک گذاشته باشند در غیر این صورت با پول امانت مردم نمی‌توان چنین اقداماتی را انجام داد.

وی با تمجید از کارمزدهای پایین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران عنوان کرد: تا جایی که ممکن است باید کارمزد تسهیلات را کاهش داد تا مشکلات مردم هر چه زودتر برطرف شود.
آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: معوقات بسیار کم بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نشان‌دهنده این موضوع است که مشتریان این بانک از اقشار صادق، زحمت‌کش و خداشناس هستند؛ زیرا اگر غیر از این بود میزان معوقات بسیار بیش از این اعداد بود.
وی توصیه کرد: مراقبت تشویق‌ها و تحسین‌های نامتعارف باشید؛ زیرا بسیاری از این‌ها دام‌های شیطانی است؛ راه و رسالت اصلی خود را با قدرت و دقت لازم ادامه دهید و تلاش کنید تا جایی که ممکن است به مردم کمک کنید.
امام جمعه اصفهان اجرای سیاست‌های حمایتی از تولیدکنندگان را لازم و ضروری دانست و گفت: دستگاه های مختلف باید از جزیره‌ای عمل کردن بپرهیزند و برای رفع مشکلات اقتصادی کشور به صورت جهادی تلاش کنند.

وی عنوان کرد: باید به تولیدکنندگان کمک بیشتری شود، اراضی رایگان و تسهیلات کم‌بهره به آنها داده شود و روند صدور مجوزها تسهیل شود تا با رونق صنعت و تولید، زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان فراهم شده و مشکلات اقتصادی کاهش یابد.
در ابتدای این دیدار مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با همکاری ۱۰ بانک بزرگ کشور با هدف گسترش قرض‌الحسنه ایجاد شده است، اظهار داشت: این بانک از بدو تأسیس در راستای عمل به مسئولیت های خود که همان گسترش قرض‌الحسنه است، با ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه با نرخ کارمزد صفر تا چهار درصد در تلاش است تا خدمت صادقانه به مردم داشته باشد.

وی جایگاه استان اصفهان در زمینه قرض‌الحسنه را خوب ارزیابی کرد و افزود: در بخش منابع قرض‌الحسنه، تهران با بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در جایگاه نخست کشور قرار گرفته و بعد از آن اصفهان با ۸۰۰ میلیارد تومان منابع قرض‌الحسنه جایگاه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران عنوان کرد: این بانک در سال جاری بیش از ۵۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به بیش از ۴۵ هزار نفر در استان اصفهان پرداخت کرد و عملکرد قابل توجهی در این بخش دارد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1396

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...