پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
جشني به رنگ اصفهان
معرفی دوران سلجوقی محور برنامه های هفته نکو داشت اصفهان است

معاون فر هنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان عنوان کرد :امسال در هفته نکوداشت اصفهان محور برنامه ها معرفی دوران سلجوقی می باشد و برنامه های شاخصی نظیر هفته گردشگری در میدان امام علی (ع)؛ یادگار دوران سلجوقی برگزار می شود.

علی قاسم زاده با بیان اینکه همه فعالیت هایی هفته نکوداشت اصفهان با تاکید بر تقویت هویت شهری اصفهان که یکی از اهداف هفته نکوداشت اصفهان می باشد ،برنامه ریزی شده است ،گفت : مسوولین برگزاری تلاش می کنند در برنامه ها از قالب های اجرایی مختلف و متنوع اعم از گردشگری، جشن،‌ نمایش، موسیقی و سرود استفاده کنند و امیدواریم برگزاری این برنامه ها اوقات شاد و مفرحی را برای شهروندان رقم بزند.

وی عنوان کرد: کاروان هنری که درسطح شهر گردش می کند، کار هنری سیاری برای معرفی مشاهیر و صنایع دستی اصفهان به شهروندان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان به یکی از برنامه های هفته نکوداشت اصفهان که امسال برای اولین بار رقم خورد اشاره کرد و افزود: نخستین جشنواره عکس شیخ بهایی برگزار می شود و فراخوان داده شده و 20 عکاس ملی و 460عکاس از اصفهان در این جشنواره حضور دارند و اختتامیه این جشنواره روز 11 اردیبهشت در موزه هنرهای معاصر بر گزار می شود.

قاسم زاده عنوان کرد :عکاسانی که در این جشنواره شرکت دارند جلوه های مختلف اصفهان دهه 90 را به ثبت می رسانند.

به گفته وی این عکس ها که اکنون در مرحله داوری هستند و سپس برترین عکس ها در موزه هنرهای معاصر اصفهان به نمایش در می آیند و در کتاب اصفهان منتشر می شوند.
قاسم زاده افزود:این عکس ها می توانند در 50 سال بعد منبع مناسبی برای محققان علاقمند به اصفهان باشد که با توجه به اینکه شهرها دائم در حال تحول هستند، می خواهند بدانند اصفهان در دهه 90 چگونه بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری اصفهان با بیان اینکه این جشنواره امسال در سطح ملی بر گزار شد و در سال آینده در سطح شهرهای خواهر خوانده اصفهان برگزار می شود ، عنوان کرد :پس از آن جشنواره عکس شیخ بهایی در سطح بین المللی برگزار می شود .

قاسم زاده از نقاشی از آثار تاریخی اصفهان به عنوان یکی دیگر از برنامه های هفته نکوداشت اصفهان یاد کرد و افزود :آثار برترین نقاشان کشور اندوخته ای برای اصفهان خواهد بود و این آثار در شهرها و کشورهای دیگر به نمایش در می آید و در معرفی اصفهان در سطح ملی و بین المللی موثر است .

ایمنا

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...