پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
مراسم اداره‌کل اطلاعات استان اصفهان به مناسبت نام‌گذاری امسال به نام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی و با موضوع امنیت و انتخابات

امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه هم‌اکنون دیگر تمام راه‌ها برای توجیه اختلاف بسته شده و همگان باید پشت سر ولایت حرکت کنند، گفت: اختلاف‌افکنی با خروج از دین مساوی و یکسان است و خط و خطوط دیگر نباید در کشور جایی داشته باشد.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در مراسمی که از سوی اداره‌کل اطلاعات استان اصفهان و به مناسبت نام‌گذاری امسال به نام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی و با موضوع امنیت و انتخابات برگزار شد با تسلیت رحلت حضرت امام موسی بن جعفر (علیه السلام) و تبریک مبعث پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) اظهار کرد: همدلی و همزبانی در انتخابات بدون داشتن هدف مشترک و سرمنشأ، مقدور نیست و ضرورت دارد هدف واحد باشد تا همدلی تحقق پیدا کند.

وی ادامه داد: مقیاس و ملاک همدلی عده‌ای زبان است، برخی دیگر شکل و قیافه و رنگ برایشان ملاک است و برخی دیگر هم کشور و وطن را مقیاسی برای همدلی قرار می‌دهند اما اسلام محور همدلی را خدا قرار داده و به استناد آیات قرآن مجید، خداوند بین قلوب مؤمنین الفت قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: اگر مسلمانان به هم علاقه دارند و حاضرند به خاطر همدیگر جان و مال خود را فدا کنند همه اینها به خاطر محوریت الهی است و هر آنقدر که از این محوریت دور شویم، همدلی‌ها نیز کم می‌شود.

وی در ادامه گفت: اگر در میان جمعی میلیاردها تومان هم هزینه صرف شود، این همدلی محقق نمی‌شود و حتی مادیات منجر به بروز اختلافات نیز می‌شود و باری تعالی در این میان با معجزه و دستور تکوینی این همدلی را ایجاد نکرده، بلکه خود همدلی و برادری را برای افرادی که اسلام را محور قرار دادند تضمین کرده است.

آیت الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: اگر مؤمنین هدفشان الهی باشد چپ و راست دیگر معنایی ندارد و اگر همه برای خدا قدم بردارند دیگر کسی عذاب و عقاب نمی‌شود و آن زمانی به طور معمول دعوا هست که هر کسی به فکر خود و منافع خود، فامیل و خواسته و سلیقه خودش باشد.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم ادامه داد: به استناد قرآن اگر پدران، مادران، همسران، فرزندان و اموال از خواسته خدا مقدم شوند، باید منتظر عذاب الهی بود و بی‌خدایی، پوچی، پوکی و دیوانگی به همراه می‌آورد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگر هدف‌ها خدایی باشد دیگر در انتخابات به دنبال رأی مرده جمع کردن نمی‌رویم و دیگر تقلب و تخلف و بازی سیاسی صورت نمی‌گیرد، البته ما معتقد به این نیستیم که در جمهوری اسلامی در نتایج انتخابات تقلبی صورت گرفته است.

وی در ادامه خدا را سرمنشأ خیر و وحدت‌آفرین دانست و تصریح کرد: وجود گروه‌های چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگرا همچون بازی فوتبالی است که گروهی به دنبال هدفی هستند، البته در ابتدای انقلاب وجود گروه‌های مختلف و اختلافات طبیعی بود اما هم‌اکنون خط و خطوط دیگر جایی ندارد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: اوایل انقلاب اختلافاتی بود و عده‌ای به ویژه در مسائل اقتصادی گرایشاتی داشتند، به عنوان مثال اینکه کسی نباید بیش از 5 هکتار زمین داشته باشد اما الان شرایط تغییر کرده و باید بگذاریم هر کسی اگر می‌تواند کاری بکند کارش را انجام دهد، چه اشکالی دارد که یک نفر صد هکتار داشته باشد، مگر صد هکتار را به تنهایی می‌خورد، عده‌ای سر کار می‌روند و اشتغال‌زایی می‌شود و الان دیگر هر کسی می‌تواند زمین و کارخانه داشته باشد و این عیب نیست.

وی ادامه داد: اصولگرایان هم در این میان اعتقاداتی داشتند که البته اکنون گروه‌های سیاسی همه ارزش‌های اسلامی را قبول دارند و اکنون دیگر اگر چپ و راستی موجود باشد، خط چپ و راست اعتقادی است و اگر الان گیری در چپ و راست و این‌طرفی و آن‌طرفی باشد گیر بر سر ولایت است که این مسئله اصلا شوخی بردار نیست و باید با آن مقابله کرد.

امام جمعه اصفهان اذعان کرد: طبیعی است که عده‌ای بر سر مسئله‌ای با هم اختلاف سلیقه داشته باشند اما این بحث که رهبری باید باشد یا نباشد دیگر بحث سلیقه نیست و اگر کسی در رهبری شک دارد، به یقین در همه چیز شک کرده و اسلام ندارد.

وی تصریح کرد: محور نظام جمهوری اسلامی رهبر است و الان دیگر بحث چپ و راست تمام شده و همه به پیشرفت کشور می‌اندیشند و نظام هم دیگر با سرمایه‌داری که 10 تا کارخانه هم از راه حلال کسب کرده باشد و حقوق قانونی و شرعی و مالیات خود را بدهد، کاری ندارد.

آیت الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: هم‌اکنون دیگر همه راه‌ها برای توجیه اختلاف بسته شده و همگان باید پشت سر ولایت حرکت کنند و اختلاف دیگر با بی‌دینی مساوی و یکسان است و خط و خطوط دیگر نباید در کشور جایی داشته باشد.

وی با توصیه به اینکه همه باید دلشان را از غیر از خدا خالی کنند، اضافه کرد: همدلی و همزبانی تنها با محور قرار دادن خدا محقق می‌شود و به جاست هر کسی در این انتخابات هر کاری انجام می‌دهد از خودش این سؤال را بپرسد که آیا خدا از این کار من راضی است یا خیر و با این روش همه مشکلات بر سر راه همدلی و همزبانی حل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...