پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
مراسم رونمایی از 7 كتاب دفاع مقدس

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در مراسم رونمایی از 7 كتاب دفاع مقدس بر ضرورت ثبت و ضبط خاطرات تاریخ جنگ تأکید کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در مراسم رونمایی از 7 کتاب دفاع مقدس با حضور دکتر نافیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان و جمعی از معاونان و مسؤولان این ارگان بر ضرورت ثبت تاریخ دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: اهمیت زنده نگهداشتن جانفشانی های دفاع مقدس، در حد زنده نگه داشتن عاشوراست، چرا که این بسیجی ها دانش آموزان مکتب عاشورا هستند.

وی تصریح کرد: واقعه عاشورا به مدت نصف روز بود لیکن دفاع مقدس ما یک تاریخ 8 ساله بود که راویان آن هنوز زنده هستند و وظیفه ما ثبت خاطرات آن دوران است.

آیت الله طباطبایی نژاد افزود: اگر وجود مبارک ائمه معصومین (علیهم السلام) و حضرت زینب (سلام الله علیها) نبود چیزی از واقعه کربلا به ما منتقل نمی شد، چرا که راویان و تاریخ نویسان آن دوران شیعه نبودند.

وی اظهار داشت: کوتاهی در زمینه ثبت وقایع آن دوران جفایی است که به آیندگان خواهیم کرد و باید در مقابل آن ها پاسخگو باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: به فرموده حضرت علی (علیه السلام) جهاد دری از درهای بهشت است که برای افراد خاصی باز می شود لذا باید جوانان امروز از روحیات، اهداف و زندگی آن ها با خبر باشند و از آن ها الگو بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: بهترین وضعیت آن است که ثبت این وقایع را خود رزمندگان به عهده گیرند، چرا که در آن فضا و حال و هوا حضور داشته اند و بهتر می توانند به تصویر بکشند.

وی هنر را ابزاری برای ثبت زیبای این خاطرات دانست و گفت: آیندگان ما باید بدانند چگونه یک نوجوان 13 ساله در این جبهه ها به جایی رسید، که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران او را رهبر خود می داند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام سید محمد رضا علاءالدین، مسؤول تبلیغات و انتشارات سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: در سال های گذشته صد ها جلد کتاب در حوزه شهید و شهادت تهیه می شد و به نشر شاهد تهران ارسال می شد و چون آن ها آمادگی چاپ این تعداد را نداشتند، برگشت می شد و بر آن ایراد می گذاشتند.

وی تصریح کرد: به حمد الله ناشران سپاه در استان قوت گرفت و در یک شبکه سه ضلعی ناشر، مؤلف و بنیاد شهید کار نشر این آثار را آغاز کرد تا همانطور که در فرهنگ جهاد و شهادت اصفهان پیش قراول بوده در زمینه فرهنگ مکتوب ایثار و شهادت هم پیشتاز باشد.

وی “ماندگاران تاریخ”، “فرهنگ موضوعی وصایای شهدا”، “عشق بی پایان زهرا”، “از من بپرسند؟”، “والفجر تا مرصاد”، “سمت راست خاکریز” و “وصف پرواز” را به عنوان اولین کتاب هایی که با این روش به چاپ رسیده عنوان کرد و گفت: امیدواریم این اقدام منشأ خیرات و برکات فراوانی در حوزه نشر ایثار و شهادت باشد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...