پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
دیدار مسؤولان بنیاد شهید و جمعی از خانواده شهدا

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مسؤولان بنیاد شهید و جمعی از خانواده شهدا تصریح کرد: کسانی که به شهادت رسیدند دِین خود را به اسلام ادا کردند و امروز نوبت ماست که راهشان را ادامه دهیم.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان امروز در دیدار معاونین بنیاد شهید، مسؤولان کانون های فرهنگی تربیتی، حسینیه های شهید و خانه های شهید شهرستان های استان اصفهان و جمعی از خانواده های شهدا، شهدا و خانواده های آن ها را اسوه ایثار و فداکاری برای اسلام دانست و گفت: مردم به خانواده های شهدا به عنوان یک الگو نگاه می کنند، لذا سعی کنید با تهذیب و بصیرت خود را همچنان الگوی مردم نگاه دارید.

وی بر اهمیت نگه داشتن عمل تأکید کرد و گفت: به فرموده امام باقر(علیه السلام) باقی ماندن بر عمل سخت تر از اصل عمل است و خانواده های شهدا همسران و فرزندان خود را جز برای رضای خدا تقدیم اسلام نکردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: مبادا کم توجهی ها و بی مهری های برخی از مردم و مسؤولان شما را ذره ای از هدف والایی که داشته اید، منحرف نکند.

وی با اشاره به روایت از امام صادق(علیه السلام) تصریح کرد: شیطان همواره دور سر بنی آدم دور می زند تا روزنه ای برای نفوذ در دل او بیابد، بنابراین باید بسیار هوشیار باشیم تا مبادا در دام شیطان گرفتار شویم.

آیت الله طباطبائی نژاد اظهار داشت: من همواره بیش از شهدا برای جانبازان و اسرا غصه می خورم که مبادا در گرفتاری های دنیا اجر خود را ضایع کنند.

وی غفلت را بزرگ ترین آسیب در حفظ عمل دانست و گفت: بر اساس آیات قرآن کریم اعمال خوب، اعمال بد را از بین می برد و اعمال بد، اجر اعمال خوب را ضایع می کند، پس مراقب اعمال و نیت های خود باشید.

نماینده ولی فقیه در استان به بیان چند مثال در نفوذ شیطان پرداخت و گفت: شمری که به عنوان پست ترین و فاسدترین افراد در کربلا از او یاد می شود روزی از اصحاب امیرالمؤمنین(علیه السلام) در صفین بود که اگر کشته می شد شهید شده بود، اما چنان تحت سیطره شیطان قرار گرفت که به پست ترین دشمن اسلام تبدیل شد.

وی حضرت حر را نمونه دیگری از انسان های تحول یافته دانست و گفت: بر عکس شمر، حر از جمله افرادی بود که شاید واقعه کربلا به واسطه اعمال و تصمیمات او پدید آمد، لیکن از غفلت بیرون آمد و به جایی رسید که در دامن سید الشهدا(علیه السلام) به شهادت رسید.

آیت الله طباطبایی نژاد بر افزایش بصیرت سیاسی خانواده های شهدا تأکید کرد و گفت: هیچ کس بر ایمان و تقوای این خانواده های بزرگوار شک ندارد، لذا آشنایی به جریانات سیاسی کشور و اتفاقاتی که رخ می دهد، باعث می شود که خدای ناکرده راه را گم نکنند و در مسیری غیر از جمهوری اسلامی قرار نگیرند.

وی جمهوری اسلامی ایران را در دو کلمه قانون اساسی و ولایت فقیه خلاصه کرد و گفت: در زمان حضرت علی(علیه السلام) نیز برخی استانداران و کارگزاران اشتباه عمل می کردند، اما این خطاها خدشه ای به جایگاه ایشان وارد نکرد، لذا مسؤولان جمهوری اسلامی ایران نیز از اشتباه مستثی نیستند.

امام جمعه اصفهان افزود: مهم این است که اشتباهات افراد و متولیان امر نباید پای جمهوری اسلامی ایران گذاشته شود بلکه باید تلاش کنیم تا جلوی اشتباهات گرفته شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...