پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96

وحدت مسلمین بهترین وسیله برای مقابله با اسلام‌ستیزی غرب است

امام جمعه اصفهان ضمن محکوم کردن اهانت غرب به پیامبر(صلی الله علیه و آله)، گفت: جنایت‌های بسیاری در دنیا انجام می‌شود و باید بدانیم که همه دنیا کفر در برابر اسلام قیام کرده است و ما باید وحدت خود را با خود و در میان بقیه مسلمانان بیشتر بکنیم.

وحدت مسلمین بهترین وسیله برای مقابله با اسلام‌ستیزی غرب است

امام جمعه اصفهان ضمن محکوم کردن اهانت غرب به پیامبر(صلی الله علیه و آله)، گفت: جنایت‌های بسیاری در دنیا انجام می‌شود و باید بدانیم که همه دنیا کفر در برابر اسلام قیام کرده است و ما باید وحدت خود را با خود و در میان بقیه مسلمانان بیشتر بکنیم.

فرانسه توهین به مقدسات را جزیی از آزادی بیان می داند

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با محکوم کردن توهین به مقدسات از سوی نشریات فرانسه اظهار کرد: فرانسه که خود را مهد آزادی می‌داند توهین به مقدسات را نیز جزئی از آزادی می‌داند.

وی با انتقاد از رفتارهای دوگانه غرب در مقابل اسلام با بیان اینکه مدعیان آزادی بیان در مقابل توهین به پیامبر اسلام سکوت کرده‌اند و اقدام مجله فرانسوی در این زمینه بسیار دردناک است افزود:همین کسانی که خود را منادی آزادی می‌دانند اگر کسی در فرانسه چادر و حتی روسری به سر کرد، با آن فرد برخورد می‌کنندو حتی آمریکا نیز از این جریان حمایت می کند .

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان خاطرنشان کرد: پس از عمل تروریستی داعش که عده ای در فرانسه کشته شدند، این اقدام را به حساب مسلمانان گذاشتند و علیه اسلام تظاهرات کردند.

وی افزود: آنها کاریکاتوری در توهین به پیامبر اسلام در روی جلد در نشریه شارلی ابدو طراحی کردند و در سه میلیون نسخه چاپ کردند و به 16 زبان ترجمه و به 25 کشور انتشار دادند.

امام‌جمعه اصفهان گفت: هر چند که داعشی ها به اسلام ضرر می زنند و علمای اسلام نیز بارها فریاد زدند که اینها مسلمان نیستند و دست نشانده ی خودشان هستند ولی همین داعشی ها نیز با تایید و حمایت مالی و نظامی آنها به اینجا رسیده اند.

هیچ توطئه ای نمی‌تواند به ما ضربه بزند

وی با بیان اینکه پیامبر(صلی الله علیه و آله) برای ما بسیار عزیز و بزرگوار است و تحمل توهین به آن بزرگوار را نداریم و با تأکید بر اینکه این‌گونه تهمت‌ها هیچ صدمه‌ای به اسلام نمی‌زند و عزت بزرگان دینی ما را نیز بالا می‌برد و بارها دیده‌ایم که مکر دشمنان به خودشان بازمی‌گردد اضافه کرد: ما معتقد هستیم این توهین‌ها هیچ لطمه‌ای به پیامبر(صلی الله علیه و آله) و به اسلام نمی‌زند، خداوند در سوره شرح وعده داده است که نام پیامبر(صلی الله علیه و آله) را در بلندا قرار می‌دهد و این عمل سبب رشد اسلام می‌شود، همان طور که صدام با جنگ هشت ساله کاری کرد که ایران در جهان سربلند شود و ترس و هراسشان از اسلام و درس های مکتب اهل البیت(علیهم السلام) بیشتر شده و این ثمره استقامت مسلمانان است که باید مسلمانان جهان از آن بهره ببرند.

آمریکا، فرانسه و انگلیس همه جیره‌خوارهای اسرائیل هستند

آیت الله طباطبائی نژاد گفت: مطئمن باشیم که همان طور که خداوند فرموده هیچ کدام از  این توطئه‌ها به ما ضرر نمی‌زند به شرطی که صبر و تقوا داشته باشیم، خداوند مکر آنان را نقش بر آب خواهد کرد و سربلندی از آن کسانی است که در برابر دشمنان اسلام مقاومت می‌کند.

وی ادامه داد: همه این‌ توطئه ها تحت شیطنت‌های صهیونیزم است و کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان جیره‌خوار رژیم صهیونیستی هستند و پول‌های یهودیان در شکم آن‌ها ریخته شده و زندگی آن‌ها بر همین مبنا استوار است و امیدواریم خداوند شیطنت‌های سرطان منطقه و عالم را به خودش بازگرداند.

وی یادآورشد: اتحاد مسلمانان ضرورتی مهم برای رسیدن به اهداف بزرگ اسلامی و انقلابی است و در سایه اتحاد بین مسلمانان، دشمنان اسلام نابود می شوند.

اسلام دین محبت و دوستی

خطیب جمعه اصفهان به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپایی اشاره کرد و گفت: تحقیق درباره دین اسلام مضمون کلی و نتایج این نامه که بر گرفته از قرآن است بود که جوانان نیازمند معرفت و نیازمند شناخت اسلام باید به سمت تحقیق از دین بروند و گوش به حرف سردمدارانشان ندهند .

وی با بیان اینکه حرکت های داعش و ضد اسلامی دین اسلام را دین سخت و دین جنگ نشان داده است، گفت: اسلام دینی آسمانی است و نباید کسی حرمت این دین را خدشه‌دار کند ، اگر جوانان در سراسر جهان که تشنه معارف اسلامی هستند به سمت تحقیق در دین بروند جز محبت و دوستی در دین پیدا نمی کنند ،‌امیدواریم که خدای متعال با راهنمایی‌های رهبر انقلاب که رهبر تمام دنیا هستند مردم بیدار شوند و جهان برای ظهور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آماده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی به سوریه و شهادت تعدادی از سربازان مقاومت و سردار الله دادی که برای مشاوره به سوریه رفته بودند خاطر نشان کرد: رفتار تروریستی رژیم صهیونیستی بی‌پاسخ نمی‌ماند.

وی با تسلیت شهادت سربازان مقاومت و سردار الله دادی خاطرنشان کرد: این‌ها از نظر آمریکا عمل تروریستی نیست اما می‌گویند رژیم صهیونیستی دارد از خودش دفاع می‌کند، این‌ها منافقان را هم از گروه ترور حذف کردند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: جنایت‌های بسیاری در دنیا انجام می‌شود و باید بدانیم که همه دنیای کفر در برابر اسلام قیام کرده است و ما باید وحدت خود را با خود و در میان بقیه مسلمانان بیشتر بکنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه بهمن آن را ماه مبارکی خواند و ابراز کرد: این ماه برای همه خاطره است، خاطرات بسیار زیبا و گاه تلخی در این ماه است، چهارم بهمن‌ماه اشغال نظامی فرودگاه مهر‌آباد توسط شاپور بختیار برای جلوگیری از ورود امام به ایران بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ادامه داد: در ششم بهمن‌ماه برای جلوگیری از ورود امام(ره) به ایران تحصن کردند، در دوازدهم بهمن ورود حضرت امام(ره) به کشور ایران و استقبال عجیب و ده دوازده میلیونی بود، 19 بهمن حرکت خوب نیروهای ارتشی است.

وی با اشاره به سالروز حماسه مردم آمل خاطرنشان کرد: کمونیست‌ها مدت‌ها در کوه زندگی می‌کردند تا مردم آمل را آماده کنند و به این فکر که شمال ایران را بهتر می‌توانند رام خود بکنند، همان فکری که برای غرب در ماجرای مرصاد داشتند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد خاطرنشان کرد: کمونیست‌ها به آمل حمله کردند و حیف است که این حماسه فراموش شود، شهر آمل در آن زمان به شهر هزارسنگر معروف شد، آنان همه را شکست دادند به همه فهماندند که خیال باطل در سرتان نباشد، ملت ایران برای چیزهای جزئی دینشان را از دست نمی‌دهد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به حکمتی از امام حسن عسکری(علیه السلام) افزود: امام یازدهم می‌فرمایند اگر می‌خواهید به آداب مؤدب شوید تنها یک کار را انجام دهید و آن این است که اجتناب کنید از انجام کاری که دیگران از آن بدشان می‌آیند، کم‌کاری، گران‌فروشی، دروغ گفتن از نمونه کارهایی است که انسان از آن بدش می‌آید

 

خطبه اول

خطبه دوم

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...