پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
دیدار مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مهندس پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رسیدگی به فقرا و نیازمندان را از وظایف حکومت اسلامی دانست و خواستار جذب اعتبارات بیشتری از سوی مسئولان کمیته امداد و نیز نمایندگان مجلس از دولت برای بهبود زندگی نیازمندان شد.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد با ابراز خرسندی از حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در اصفهان ، حکم مقام معظم رهبری در انتصاب هیئت امنای جدید و رئیس کمیته امداد را ستودنی دانسته و افزود: امید می‌رود با تحول صورت گرفته وضعیت کمیته امداد بهتر و رو به پیشرفت شود.

وی با تأکید به آیات و روایات دین مبین اسلام در رسیدگی به محرومان و نیازمندان گفت: با نگاه به تاریخ اسلام در می‌یابیم که تمامی معصومین و ائمه  (علیه السلام) اهتمام ویژه‌ای به این امر داشته و از بیت‌المال برای رسیدگی به نیازمندان هزینه می‌کرده‌اند.

عضو خبرگان رهبری در ادامه  صحبت‌های خود، یکی از اساسی‌ترین وظایف حکومت اسلامی را رسیدگی به فقرا عنوان کرده و از مسئولان کمیته امداد و نیز نمایندگان مجلس خواست در جذب اعتبارات دولتی به نفع افراد تحت پوشش کمیته امداد و نیازمندان جامعه تلاش بیشتری کنند.

وی جدا کردن وظایف دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد را طرحی خوب و علمی دانسته و تاکید کرد: با اجرای این طرح و تفکیک شدن وظایف ، بهبود وضعیت زندگی از طرف بهزیستی به معلولان جامعه گسترش و از سوی دیگر معاش نیازمندان از طریق خدمات کمیته امداد تامین می‌شود.

آیت الله طباطبایی‌نژاد گسترش اشتغال از طریق مشاغل خرد و کوچک برای نیازمندان ، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و وام کارگشایی و نیز کمک معیشت به ویژه تامین جهیزیه دختران تحت حمایت را از انتظارات برشمرده و ابراز امیدواری کرد این خدمات با کمک‌های دولتی و حکومت اسلامی فراگیرتر شده و قشر وسیع‌تری از جامعه را پوشش دهد.

 

سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با معظم‌له ، با اشاره به اساسنامه کمیته امداد و حکم مقام معظم رهبری در انتصاب هیئت امنای جدید و رئیس کمیته امداد گفت: خدمات وسیع کمیته امداد در گذشته بسیار خوب و قابل تقدیر است.

وی افزود: اعتقاد ما این است، هرچه اعتماد افکار عمومی به کمیته امداد مثبت باشد در جلب کمک های‌مردمی در سرفصل‌های گوناگون همچون، زکات ، صدقات ، طرح اکرام ایتام و محسنین و نیز سایر سرفصل‌های کمیته امداد موثر خواهد بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به استقبال خوب مردم از طرح محسنین در ماه مبارک رمضان ، این حضور را نشان دهنده ظرفیت خوب جامعه برای نوعدوستی و کمک به دیگران عنوان کرد.

وی گفت: کمیته امداد در ایجاد ، تولید و گسترش فقر در جامعه نقشی ندارد و اعتقاد ما این است اگر تأمین اجتماعی در کشور فراگیر شود  بسیاری از مشکلات مردم حل و مراجعین به کمیته امداد کاهش خواهد یافت.

 

فتاح اضافه کرد: در حال حاضر 350 هزار خانواده بیمه تأمین اجتماعی بوده که در آینده بازنشسته و از خدمات و تسهیلات تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند.

وی اصلی‌ترین کار کمیته امداد را توانمند سازی و اشتغال خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرده و اضافه کرد: بدون شک نتیجه ایجاد یک شغل در جامعه ، کاهش مراجعه و نیاز یک یا چند نفر به کمیته امداد است.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 16 مرداد 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...