پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
دیدار مدیران ارشد آرامستان باغ رضوان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران ارشد آرامستان باغ رضوان بر یکسان سازی مقبره ها تأکید کرد و گفت: آرامستان ها نباید مکانی برای فخر فروشی اغنیا باشد.

rezvan-gh

آیت الله طباطبایی نژاد:

آرامستان ها نباید مکانی برای فخر فروشی اغنیا باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران ارشد آرامستان باغ رضوان بر یکسان سازی مقبره ها تأکید کرد و گفت: آرامستان ها نباید مکانی برای فخر فروشی اغنیا باشد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار مدیران ارشد آرامستان باغ رضوان گفت: زیارت اهل قبور در اسلام بسیار مورد تأکید است و یکی از فلسفه های آن یاد مرگ است.

وی با بیان این مطلب که یاد مرگ  آثار سازنده اى در تزکیه نفس انسان دارد، تصریح کرد:  یاد مرگ آرزوها را کوتاه می‌کند و آدمی‌ را برای سرای جاویدان آماده می‌سازد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: معنای یاد مرگ این نیست که انسان یک گوشه ای بنشیند و به فکر مرگ و برزخ و قیامت باشد و دست از کار و زندگی بکشد بلکه به این معناست که در عین حال که کار می کند توجه داشته باشد که کارهایش در دنیا چه کمکی به آن سفر می کند آن وقت این کار اخروی می شود.

وی خاطر نشان کرد: حال با این اوصاف نباید آرامستان ها را به مکانی برای فخر فروشی ثروتمندان تبدیل کنیم و از نظر ظاهر کلیه قبور و سنگ آن ها با یکدیگر یکسان باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: بهتر است در آرامستان ها سالنی برای دفن علما و بزرگان اختصاص پیدا کند تا در آینده مجبور نباشیم برای هر کدام در جاهای مختلف مقبره یا جایگاه ویژه ای طراحی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: برخی از این علما بیشتر از امامزادگان به اسلام خدمت کرده اند، لذا احترام به آن ها و زنده نگهداشتن یاد آن ها یکی از وظایف ماست.

وی بر محاسبه عادلانه هزینه های کفن و دفن تأکید کرد و گفت: تعیین هزینه های متفاوت برای مکان های مختلف در گورستان، امری دنیایی است که نباید در جایی که آخرین مرحله دنیاست مطرح شود.

امام جمعه اصفهان گفت: قبرها را به ترتیب و با قیمت های یکسان در اختیار مردم قرار دهید و اگر زمانی قیمت بالا رفت برای کلیه مزارهای قطعه این افزایش قیمت اعمال شود، نه اینکه قبرهای کنار خیابان با قبرهای وسط قطعه قیمتی متفاوت داشته باشند.

وی گفت: طرح جامعی برای مکان، نوع سنگ، نحوه فروش، تعداد طبقات، متراژ هر قبر و کلیه امور تهیه شود و پس از تصویب به هیچ عنوان از این آئین نامه عدول نکنید.

در ابتدای این دیدار محمدعلی خبوشانی مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان گزارشی از فعالیت های انجام شده و برنامه های در دست اقدام ارائه کرد و گفت: از سال 63 تاکنون که اولین دفن در باغ رضوان انجام شد، 116 هزار نفر در باغ رضوان دفن شده اند.

وی افزود: تاکنون 52 هزار قبر پیش خرید شده و 135 هزار قبر دیگر ظرفیت داریم که با خرید 52 هزار هکتار اراضی و توسعه باغ رضوان، 75 هزار قبر دو طبقه به این آمار افزوده می شود.

خبوشانی از تبدیل شدن سازمان آرامستان ها به یک سازمان خدماتی، فرهنگی خبر داد و گفت:  برگزاری دعای کمیل، نماز جماعت و دعای عرفه در حسینیه باغ رضوان از جمله فعالیت های فرهنگی سازمان است.

1393/9/3

 

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 4 دی 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...