پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
سومین همایش سراسری آزادگان عملیات خیبر اردوگاه موصل 2 با عنوان «تداوم آزادگی»

امام جمعه اصفهان گفت: به برکت حرکت آزادگان است که در حال حاضر امنیت داریم و بنابراین ممکن است گاهی اوقات قدر آنها را به خوبی نشناسیم.

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد در سومین همایش سراسری آزادگان عملیات خیبر اردوگاه موصل 2 با عنوان «تداوم آزادگی» گفت: عملیات خیبر عملیاتی جانانه ای بود که توانست بسیاری از صدامیان را نابود کرده و در مقابل ،بسیاری از رزمندگان نیز در این عملیات لطمه و صدمه دیدند و بسیاری به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن مبنی بر جنگ مسلمانان با کفار، افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید اگر می‌جنگید و لطمه و صدمه می‌خورید ولی دشمن شما نیز لطمه و صدمه می‌خورند اما تفاوت شما با آن‌ها این است که آن‌ها هیچ امید و پناهی ندارند و دستشان به‌ جایی بند نیست و فقط می‌میرند اما شما یا به شهادت می‌رسید و یا به پیروزی می‌رسید که هر دو زیباست.

امام‌ جمعه اصفهان خطاب به آزادگان اردوگاه موصل 2 خاطر نشان کرد: من به‌عنوان یک روحانی که حداقل 50 سال از عمرم را در حوزه‌های علمیه گذرانده‌ام به شما آزادگان این اطمینان را می‌دهم که عمل شما مشکل‌تر و مهم‌تر از کاری است که شهدا انجام داده‌اند و تنها تفاوت اینجاست که آن‌ها بارشان به مقصد رسید، راحت شدند و جلو افتادند اما شما هنوز به مقصد نرسیده‌اید و باید خود را به مقصد برسانید.

وی اظهار داشت: همواره دعاگوی جانبازان و ایثارگران هستم که بتوانند زحمتی را که کشیده‌اند به سرانجام برسانند چراکه بالاترین عمل سخت‌ترین عمل است و ثواب بالاتری دارد لکن کار شهدا سخت بوده چراکه جان خود را تقدیم کرده‌اند اما متأسفانه هنوز کار شما آزادگان و ایثارگران تمام نشده است.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه خوبی‌ها، بدی‌ها را از بین می‌برند، تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم تأکید می‌کند خوبی‌ها بدی‌ها را با توبه و توفیق خدا از بین می‌برد و بالعکس سیئات و بدی‌ها نیز حسنات و خوبی‌ها را از بین خواهد برد.

وی در ادامه تأکید کرد: امام صادق (علیه السلام) می‌فرمایند چقدر خوب است کار خوب پس از کار بد و چقدر بد است انجام دادن کار بد و منحرف شدن پس از کار خوب، لذا در صورت چنین کاری همه زحمت انسان به هدر می‌رود و ان‌شاء‌الله که شما صبوران و آزادگان زحماتتان را از دست ندهید.

نماینده ولی‌ فقیه در استان اصفهان بیان کرد: به برکت حرکت شما عزیزان است که ما در حال حاضر امنیت داریم و بنابراین ممکن است گاهی اوقات قدر شما را به‌ خوبی نشناسیم اما شما نباید از کار ارزشمند خود که همان جنگیدن بوده پشیمان شوید چراکه شما برای خدا رفتید و نه برای ما.

وی در ادامه اذعان داشت: جایگاه شما آزادگان نزد خداوند بالاتر از شهداست چراکه شما زحمات و لطمات زیادی را در طول اسارت به جان خریده‌اید و همین‌ که در این سختی‌ها خود را نباختید بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است و نکته قابل‌ توجه اینجاست که در هر هزار نفر اسیر ایرانی در عراق حتی یک نفر هم پشیمان نمی‌شد و همواره مدافع نظام جمهوری اسلامی بود.

طباطبایی‌نژاد افزود: از شما آزادگان و ایثارگران انتظار بیشتری نسبت به مردم عادی می‌رود، مبادا خطایی از شما سر بزند چراکه شما مکانیت ویژه‌ای دارید و بایستی الگو و سرمشق دیگران باشید که این خوب ماندن نیز مقام بالایی نزد خداوند متعال دارد.

وی با اشاره به مقام آزادگان دفاع مقدس خاطر نشان کرد: شما یک برگ سبز خوب نزد پروردگار، پیامبر و ائمه اطهار (علیهم السلام) دارید و بایستی قدر خود را بدانید؛ هرچه هست از خداست و همه وابسته او هستند و چه خوب است که ما نیز رنگ خدایی داشته باشیم و سعی کنید رنگ خدایی‌تان را از دست ندهید.

امام‌جمعه اصفهان اظهار داشت: اجر و مقام شما در روز قیامت بیشتر از شهداست چراکه آن‌ها یک‌بار شهید شدند اما شما چندین بار زیر بار شکنجه و اسارت رنج‌ کشیده‌اید و پس از آزادگی نیز رنج تحمل می‌کنید لکن حضور و مردانگی شما در اسارت باعث امنیت جامعه کنونی شده است.

وی در پایان با اشاره به دشمنی‌های کفار و استکبارگران جهانی تصریح کرد: دیگر دشمنان نظام جمهوری اسلامی جرأت حمله فیزیکی و نظامی به کشورمان را ندارند و به جنگ فرهنگی و جنگ نرم می‌پردازند اما امیدواریم بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و همواره در راه مستقیم گام برداریم.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 19 شهریور 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...