پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز دوشنبه 02 بهمن 96
همایش ملی اهل‌بیت(علیهم السلام) و بنیان‌های فرهنگی عصر حاضر

امام جمعه اصفهان یکی از دلایل فروپاشی خانواده‌ها را بی‌تدبیری  دولت‌ها دانست و گفت: نبودن اولویت استخدام برای مرد باعث بیکاری او شده و بنابراین مرد بیکار ازدواج نخواهد کرد.

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد در همایش ملی اهل‌بیت(علیهم السلام) و بنیان‌های فرهنگی عصر حاضر، که در دانشگاه اصفهان برگزار شد، گفت: نکته اساسی تربیت انسان در خانواده است و ابتدای سخنانم به قبل از تشکیل خانواده باز می‌گردد.

امام‌ جمعه اصفهان با اشاره به اینکه غریزه جنسی طبق حکمت الهی در همه وجود دارد، ادامه داد: ازدواج تنها برای تولید نسل نیست بلکه مهم‌تر از آن شادابی و نشاطی است که برای فرد به ارمغان می‌آورد.

وی همچنین به بیان اینکه تشکیل خانواده راهی برای کنترل غریزه جنسی است، افزود: در صورتیکه غریزه جنسی از مجرای صحیح آن که تشکیل خانواده است کنترل نشود، آثار مخربی برای جامعه به همراه دارد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه اگر غریزه جنسی کنترل نشود لاابالی‌گری به ارمغان می‌آورد، مطرح کرد: در صورت عدم کنترل غریزه جنسی جامعه به فساد کشیده می‌شود و به همین خاطر برخی از مکاتب همانند برخی از اربابان کلیسا با تاکید بر رهبانیت، غریزه جنسی را غریره ای حیوانی می دانند که توجه به آن مانع رشد معنوی انسان می شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی مکاتب مانند دیدگاههای فروید در خصوص مسائل جنسی، به تفریط کشیده شده اند و می‌گوید همه ‌چیز بر همین غریزه جنسی است و هرچه نقص در انسان ایجاد شود به خاطر کاستی در اعمال غریزه جنسی است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: اسلام به عنوان بزرگترین مکتب انسان ساز راهی اعتدال را برگزیده است و غریزه جنسی را منحصر به تشکیل خانواده ضروری می داند.

وی افزود: متأسفانه امروز ملاک‌های جوانان زیبایی، ثروت و مسائل متفرقه است و ریشه مشکلات در خانواده است ، به همین دلیل باید چگونگی تشکیل خانواده بررسی شود.

 

تغییر جایگاه زن و مردم در خانواده منشاء بسیاری از معضلات اجتماعی است

امام‌جمعه اصفهان با اشاره به اینکه شیرینی‌های بعد از ازدواج باید با محبت پر شود، خاطر نشان کرد: این مهم با شوهرداری خوب و زن‌داری برازنده اتفاق می‌افتد.

وی  افزود: اسلام برای هر یک از زن و مرد در خانواده وظایفی را تعریف کرده است و هر کدام از زن و مرد نقش های منحصر به فرد خود را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: متاسفانه در جامعه امروز، این نقش ها به هم ریخته است و هر یک از زن و مرد در جایگاهی غیر از جایگاه اصلی خود نقش آفرینی می کنند که این تغییر جایگاه در خانواده منشاء بسیاری از معضلات در جامعه شده که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

وی به ویژگی های زن در تربیت فرزندان و مهر و عاطفه زن اشاره کرد و گفت: در فرهنگ ایرانی – اسلامی، تامین تمام مایحتاج و مخارج زندگی به عهده مرد قرار داده شده است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد یکی از دلایل فروپاشی خانواده‌ها را بی‌تدبیری حکومت‌ها و دولت‌ها دانست و گفت: نبودن اولویت استخدام برای مرد باعث بیکاری او شده و بنابراین مرد بیکار ازدواج نخواهد کرد در حالی‌ که با توجه به احکام اسلامی خرج خانواده بر عهده مرد است.

همایش خانواده از منظر اهل البیت (علیهم السلام) با هدف تبیین دیدگاه قران و اهل البیت (علیهم السلام) در خصوص جایگاه و نقش تربیتی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سلامت در نظام اسلامی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 24 شهریور 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18 بار دیگر با حضور پرشور مردم، این فتنه نیز خاموش شد پیام تشکر - 1396/10/16
اخبار بیشتر...