پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز سه شنبه 01 اسفند 96
یادواره شهدای مدافع حرم

امام جمعه اصفهان سوریه را  سنگر مهم مسلمانان دانست و گفت: دشمنان می خواهند از نیل تا فرات را تصرف کنند و مسلمانان را تحت سلطه خود قرار دهند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در یادواره شهدای مدافع حرم در مدرسه علمیه صدر خواجو ضمن تسلیت حادثه اسفبار منا، گفت: عدم تدبیر حکومت خائن آل سعود که از کفر هم یک مرتبه بالاتر قدم برداشته است باعث این اتفاقات است.

وی افزود: حکام سعودی در ماه حرام با مسلمان های مظلوم یمن که آزارشان به کسی نرسیده است و تنها گناهشان این است که برای خودشان حاکمی انتخاب کرده اند، در جنگ اند و چندین ماه است گلوله و بمب سعوی بر سرشان ریخته می شود.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: تمام اماکن آموزشی، بهداشتی و فرهنگی مردم یمن در طول این ماه ها خراب شده است و هیچ سازمان بین المللی از آن ها حمایت نمی کند.

وی به بی تدبیری سران آل سعود اشاره کرد و افزود: به طور یقین در حادثه منا اگر نگوییم که عمد در کار بوده است باید بگوییم بی تدبیری روشن توسط آل سعود شکل گرفته است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه همه اقدامات سعودی ها به دستور آمریکاست، گفت: حتی حمله به یمن هم در ماه حرام توسط این حکومت ظالم هیچ وقفه ای پیدا نکرد.

وی با بیان اینکه امروز دنیا پر شده است از این جنایت ها تاکید کرد: اگر امت مسلمان در حد بضاعت در مقابل این مستکبران ایستادگی نکند، از بین خواهیم رفت و سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی هم هیچ کاری نخواهند کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: از ابتدای حمله بعثی ها به ایران، ما به سازمان ملل شکایت کردیم که به کشورمان تجاوز شده است اما سازمان ملل حتی این تجاوز را محکوم هم نکرد تا زمانی که کیلومترها از خاک ایران تصرف شد و سازمان ملل آتش بس داد تا تصرفات به ایران پس داده نشود.

وی گفت: سازمان ملل وقتی احتمال حمله ایران به بصره را داد قطعنامه صلح را صادر کرد و گرنه به هیچ وجه دست از جنگ ما بر نمی داشتند و الآن هم دشمنان دست بر نخواهند داشت مگر اینکه ما دست از دینمان بر داریم.

آیت الله طباطبایی نژاد آمریکا را در راس استکبار جهانی عنوان کرد و تصریح کرد: اگر در مقابل دشمنان و مستکباران ایستادگی نکنیم به هیچ چیز کمی اکتفا نخواهند کرد و همه چیز ما را می خواهند و حاضر نیستند کوچکترین خیری به مسلمانان برسد.

وی تاکید کرد: راه مقابله با این ها فقط ایستادگی است و این ایستادگی برای ما واجب است و موجب رشد ما خواهد شد.

امام جمعه اصفهان ایستادگی در مقابل دشمن را شیرین دانست و گفت: در مقابله با دشمن یا او را شکست می دهیم و یا شهید می شویم که در هر دوصورت به شیرینی و نیکویی خواهیم رسید.

وی با تاکید بر اینکه با صدق دل شهادت شهدای مدافع حرم را به خانواده های آنان تبریک می گویم، اظهار داشت: انسان خواه ناخواه خواهد مرد اما چقدر خوب است که در راه رضای خدا از دنیا رخت بربندیم و موجب عزت اطرافیان خود باشیم.

آیت الله طباطبایی هشت سال دفاع مقدس را موجب سربلندی ملت ایران و مسلمانان جهان دانست و گفت: اگر دفاع جانانه ما در مقابل عراق نبود به طور یقین وضع کنونی ما خیلی بد می شد و مطمئن باشید که دشمن با تجربه ای که در جنگ هشت ساله به دست آورده است جرات حمله نظامی به کشور ما را نخواهد داشت.

وی سوریه را یکی از سنگرهای مهم دانست و گفت: دشمنان می خواهند از نیل تا فرات را تصرف کنند و مسلمانان را تحت سلطه خود قرار دهند که این موضوع بر مسلمانان حرام است.

گزارش تصویری یادواره شهدای مدافع حرم

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 8 مهر 1394

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...