پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 02 اسفند 96
به مناسبت اربعین حسینی در جمع زائران امام حسین(علیه السلام)

راهپیمایی اربعین حسینی تنها یک حرکت عبادی و زیارتی نیست، بلکه یک مانور سیاسی برای شیعیان جهان به حساب می‌آید.

shohada-f

امام جمعه اصفهان گفت: راهپیمایی اربعین حسینی تنها یک حرکت عبادی و زیارتی نیست، بلکه یک مانور سیاسی برای شیعیان جهان به حساب می‌آید.

 آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان به مناسبت اربعین حسینی در جمع زائران امام حسین(علیه السلام) که در قالب کاروان هایی به منظور حضور در اجماع بزرگ اربعین از اصفهان عازم کربلای معلا بودند در گلستان شهدا اظهار کرد: به هر میزان که زمان می‌گذرد، عشق و علاقه مسلمانان به امام حسین (علیه السلام) بیشتر و بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) نوری را در دل مؤمنان می‌افکند و حرارتی را به آنها می‌دهد که گذشت زمان هر روز و هر روز به این نور و حرارت می‌افزاید، اضافه کرد: یکی از مورخان غیر‌اسلامی عنوان می‌کند که هر حادثه‌ای که در دنیا به وقوع می‌پیوندد، در ابتدا بزرگ است اما به مرور زمان موج آن کم می‌شود و سپس تمام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: همچنین این مورخ غیر‌اسلامی عنوان می‌کند که تمام حوادث چه تلخ و چه شیرین با موجی آغاز می‌شود و با گذشت زمان به پایان می‌رسد؛ واقعه کربلای حسینی در ابتدا موجی کوچک بود اما با گذشت زمان این موج روز به روز بزرگ‌تر و قوی‌تر شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان همواره تلاش کردند تا موج واقعه کربلای حسینی را به پایان برسانند اما گذشت زمان سبب اوج یافتن این واقعه شد و این موج دنیا را فرا گرفت، ادامه داد: در حال حاضر بزرگ‌ترین مانور و حرکت در دنیا مانور زیارت کربلا است.

آیت الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک مانور سیاسی است و تنها یک مانور عبادی نیست، تاکید کرد: پیاده‌روی برای زیارت امام حسین (علیه السلام) ثواب بسیاری دارد و تاکنون چنین پیاده‌روی را برای امامان دیگر ندیده‌ام.

وی با بیان اینکه زمانی که تمام دنیا علیه مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) قیام می‌کنند، این مانور چشم آنها را کور می‌کند و دهان آنها را می‌بندد، افزود: کربلا برای جمع‌آوری ثواب نیست بلکه برای این است که از جهالت و نادانی خلاص شویم.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه هدف شهادت امام حسین (علیه السلام) این است که از نادانی‌ها بیرون بیاییم و امت از جهالت نجات پیدا کند، گفت: در زیارت آداب زیارت را رعایت نمی‌کنیم و باید نسبت به رعایت آداب زیارت تلاش کنیم.

1393/9/13
Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 4 دی 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
بازگشت بانک‌ها به فرهنگ قرض الحسنه، راه بهبود اقتصاد کشور است دیدار مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران – 96/11/25 کارگروه تولید شعر آیینی در اصفهان تشکیل شود دیدار شورای عالی بسیج مداحان استان اصفهان – 96/11/24 افراد بی بصیرت، دستاوردهای انقلاب اسلامی را نمی بینند دوره بصیرت فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان – 96/11/24 حضور در راهپیمایی 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است پیام دعوت امام جمعه اصفهان از مردم در راهپیمایی 22 بهمن – 96/11/21 مردم حقیقت اسلام را شناختند و قیام کردند/ “انقلابی ماندن” رمز تداوم انقلاب مصاحبه نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به مناسبت دهه مبارک فجر – 96/11/19 دشمن، ولایت فقیه را هدف گرفته است دیدار کارکنان حفاظت اطلاعات سپاه صاحب الزمان(عج) – 96/11/17 کارشناسان قوه قضائیه باید از قضات، عادل‌تر باشند دیدار اعضاء هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان – 96/11/17 رشته های تحصیلی دانشگاهی بر اساس نیاز کشور طراحی شود دیدار رئیس و معاونان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان – 96/11/15 افتتاح موزه دفاع مقدس استان اصفهان لازم بود در حاشیه افتتاح بخشی از فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اصفهان - 96/11/15 “اقتصاد مقاومتی” هنوز، روی زمین مانده است اجلاس منطقه ای ائمه جمعه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری – 96/11/5
اخبار بیشتر...