پایگاه اطلاع رسانی و فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

http://Shamimevelayat.com

امروز چهارشنبه 04 بهمن 96
خطبه نماز جمعه 10 بهمن 1393

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دشمن‌شکن نماز عبادی - سیاسی جمعه اصفهان که در میدان امام اصفهان برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) با توصیه به پرداخت زکات اظهار کرد: بر طبق خطبه 190 نهج‌البلاغه حضرت امیرالمؤمنین زکات را یکی از مهم‌ترین واجبات دانست.

امام جمعه اصفهان با اشاره به شبهه‌پراکنی برخی سایت‌ها در فضای مجازی نسبت به انقلاب اسلامی ایران، گفت: فکر نکنیم فتنه‌ها خوابیده است، برای اهل اسلام همواره فتنه وجود دارد.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دشمن‌شکن نماز عبادی – سیاسی جمعه اصفهان که در میدان امام اصفهان برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) با توصیه به پرداخت زکات اظهار کرد: بر طبق خطبه 190 نهج‌البلاغه حضرت امیرالمؤمنین زکات را یکی از مهم‌ترین واجبات دانست.

 

نباید میان زکات و سایر وجوهات شرعی خلط شود

وی ، افزود: زکات و خمس با مالیات و عوارض تفاوت دارد، انسان عوارض را برای تمیزی شهر می‌دهد، مالیات برای فقرا نیست، بلکه برای جاده، امکانات، برق و مانند آن است.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: نباید میان وجوهات شرعی و مالیات و عوارض را خلط کرد، در روایت است که اگر بر کسی زکات واجب شود و ندهد، یهودی یا نصرانی می‌میرد و شدیدترین فریضه بر گردن مردم زکات است.

وی بیان کرد: بر طبق روایات ائمه اطهار(علیهم السلام) زکات واجب‌ترین امری است که برای امت اسلامی قرار داده شده، زمین برکات خود را بر طبق احادیث نبوی از کسانی که نسبت به امر زکات اهتمام نداشته باشند خواهد گرفت.

آیت الله طباطبایی‌نژاد ادامه داد: امیدواریم که مردم زکاتشان را پرداخت کنند تا برکات آسمان‌ها و زمین بر مردم نازل شود، که خداوند در قرآن کریم فرمود اگر مردم تقوا پیشه می‌کردند بر آنان برکت‌های آسمان و زمین را فرومی‌ریزاندیم.

وی عنوان کرد: گاهی در مسیر زندگی مؤمنی شاهد عذاب‌هایی از سوی خداوند هستیم، سختی‌ها و مشکلاتی که از جانب خداوند بر مؤمن تحمیل می‌شود در حقیقت نعمت است. چرا که بازگشت مؤمن از راه خطا و انحراف برای خداوند مهم است.

 

احترام به دولت احترام به نظام جمهوری است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در خطبه‌های دوم نماز جمعه به برخی مناسبت‌های تقویمی هفته پیش رو اشاره کرد و افزود: سفر در پیش روی رئیس‌جمهور به اصفهان که در روز 15 و 16 بهمن ماه صورت خواهد گرفت یکی از مهمترین مناسبت‌های هفته آتی است که حضور هر چه باشکوه‌تر مردم در این مراسم در راستای احترام به دولت است.

وی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب احترام به دولت احترام به نظام جمهوری است، گفت: این احترام تا زمانی ادامه دارد که هر کسی اعم از دولت و دولتمردان، مسئولان و حتی مراجع دینی در خط ولایت فقیه و اسلام باشند مگر این‌که برای ما انحراف آن شخص مشخص شود .

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد  گفت: استاندار اصفهان خواسته های مردم این استان را جمع آوری کرده و درباره مشکلات استان بویژه کمبود آب با رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت گفت و گو خواهد کرد.

وی با اشاره به ایام‌الله دهه فجر تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما با انقلاب‌های رخ داده در جهان متفاوت است.

امام جمعه اصفهان تأکید کرد: چه بسا انقلاب‌های رخ داده در جهان به نوعی کودتا است اما انقلاب اسلامی ایران که یک انقلاب مردمی و برخاسته از انقلاب درونی انقلاب مردم بود بسیار متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس باید ایام‌الله دهه فجر را قدر دانست و هر چه باشکوه‌تر آن را برگزار کرد، از اصول انقلاب اسلامی ایران، استکبارستیزی و عدم اطاعت از ظالم و مستکبر است.

 

 

تداوم انقلاب به تداوم انقلاب درونی مردم ایران وابسته است

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به برخی تحرکات دشمن و بیگانگان در عرصه رسانه‌ها اشاره کرد و اضافه داشت: در این ایام رسانه‌های بیگانه و برخی سایت‌ها در فضای مجازی با زیر سؤال بردن ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی سعی در شبهه‌افکنی دارند.

وی متذکر شد: تمام سعی دشمن این است که انقلاب درونی ملت ایران را که منجر به انقلاب اسلامی ایران شد، نابود و مورد خدشه وارد کند.

خطیب جمعه اصفهان با تأکید بر عزت و سرافرازی انقلاب اسلامی پس از گذشت سه دهه، عنوان کرد: از جمله دستاوردهای حاصل از انقلاب اسلامی ساخت موشک‌های دوربرد ایران توسط مهندسین داخلی است که بدن اسرائیل را به لرزه انداخته است.

وی با بیان موفقیت‌های چشمگیر ایران در عرصه‌های علمی چون نانو، تکنولوژی‌های فوق پیشرفته و همچنین غنی‌سازی اورانیوم و عرصه‌های پزشکی، گفت: مردم ایران با تکیه بر اسلام و ولایت فقیه محکم در مقابل اسلام‌ستیزان ایستاده‌اند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد در پایان تشریح کرد: برای اهل اسلام فتنه تمام‌نشدنی است، اما باید ملت ایران در مقابل همه هجمه‌های دشمن همچون ترویج مباحث ضداخلاقی و بدبین کردن مردم نسبت به نظام هوشیار باشند.

 

مقایسه اشتباه وضعیت اخلاق پیش و بعد از انقلاب

وی با انتقاد برخی از مقایسه وضعیت اخلاق اکنون و پیش از انقلاب، ابراز کرد: بداخلاقی اکنون زیاد است اما با زمان شاه قابل مقایسه نیست، اکنون 35 سال دنیا به سمت فساد رفته است، در این زمان با این وضعیت توانسته‌ایم مردم را نگاه داریم که میلیون‌ها جوان در اعتکاف و افراد بسیاری در نماز جمعه شرکت می‌کنند.

امام جمعه اصفهان افزود: برای انحراف جوانان حرف‌های بسیاری می‌زنند که راجع به رهبری و جمهوری اسلامی ایران شبهات بسیاری را مطرح می‌کنند، رهبر معظم انقلاب کمر همت را بسته که اسلام و قرآن را پیاده کند و برخی سایت‌ها این کار را به استبداد معنا می‌کنند.

وی گفت: مردم با عشق در تشییع جنازه امام شرکت می‌کنند اما اکنون این شبهه را مطرح کردند که مرگ پادشاه عربستان چه ساده برگزار شد و چه ساده تشییع شد، مردم ایران این کارها را از روی محبت انجام می‌دهند، اگر راست می‌گویید در دنیا یک رهبر را پیدا کنید که با همه فداکاری‌ها نه خود و نه فرزندانش خانه داشته باشند.

 

به برکت حضرت معصومه قم مرکز علمی شیعیان شده است

آیت الله طباطبایی‌نژاد با تسلیت سالروز رحلت حضرت معصومه(سلام الله علیها) خاطرنشان کرد: وجود حضرت معصومه(سلام الله علیها) و قبر مطهر ایشان سبب شده که اکنون مرکز علمی شیعه در قم است و همه به این مرکز افتخار می‌کنند و در روایت است که قم آشیانه اهل‌بیت(علیهم السلام) است.

وی ابراز کرد: خیلی‌ها به وسیله قم بهشتی می‌شوند، به وسیله علما و دانشمندانی که در قم هستند و در حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) است که یک نمونه‌اش امام رضوان‌الله تعالی که در کنار حرم این بانوی بزرگوار تربیت شد.

خطبه اول

خطبه دوم

Print Friendly, PDF & Email

تاریخ انتشار : 12 بهمن 1393

اخبار مرتبط

برچسب ها

نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
جدیدترین خبرها
پیام تسلیت إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیهِ رَاجِعونَ آمریکا از مردانگی و ایستادگی ملت ایران می هراسد چهاردهمین همایش سراسری ستاد اقامه نماز صنعت هسته‌ای کشور – 96/10/26 مسئولان نسبت به تأمین آب استان اصفهان دوراندیش باشند دیدار مشاور فرهنگی و دینی وزیر نیرو و مدیرعامل برق منطقه‌ای اصفهان - 96/10/25 والدین، نماز را به فرزندان خود آموزش دهند مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر مدارس خمینی شهر 96/10/24 قبرستان‌های محلی، برای رفاه مردم در نظر گرفته شود دیدار مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان 96/10/24 پیام تسلیت إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْءٌ وجوب پرداخت زکات توسط مبلغان دینی تبیین شود دیدار بازرس ویژه شورای زکات – 96/10/20 عیادت آیت الله طباطبایی نژاد از حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی مظاهری به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت- 96/10/20 مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اصفهان با نگاه ملّی تکمیل شود دیدار مدیرعامل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) – 96/10/19 تسریع در احداث زیربناهای شهر سر پل ذهاب دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان – 96/10/18
اخبار بیشتر...